81-198, Pogórze

Gdynia, Trójmiasto, Pomorskie

Telefon: +48 501-595-153

E-mail: zapytania@setlight.pl

Home / Interakcja


NOWOŚĆ!
Usługa BLACKTRAX CZYLI PRZYSZŁOŚĆ NA SCENIE!

Ofertujemy Państwu innowacyjną usługę BLACKTRAXX polegającą na śledzeniu obiektów w przestrzeni. 


Czym jest usługa BlackTraxx?

BlackTrax to nowoczesny i precyzyjny system śledzenia pozycji obiektów w środowisku 3D dedykowany do zastosowań w branży rozrywkowej (spektakle, koncerty, widowiska, studia telewizyjne), zarówno w instalacjach stałych, jak i tymczasowych. Umożliwia detekcję pozycji przy wykorzystaniu 3 lub 6 stopni swobody: współrzędne x, y, z, oraz kąty obrotu wokół tych osi), a następnie wykorzystanie tej informacji do kontroli różnorodnych urządzeń: dźwięku przestrzennego, oświetlenia automatycznego, media serwerów i projekcji video oraz automatycznych kamer, wszystko to w czasie rzeczywistym bez zbędnego opóźnienia.


ZASADA DZIAŁANIA

Każdy śledzony obiekt jest wyposażony miniaturowe urządzenie (BTBeacon), zawierające diody podczerwieni, żyroskop oraz akcelerometr oraz malutki transmiter bezprzewodowy. Detektory pozycji to specjalistyczne kamery pracujące w paśmie podczerwieni (BTCamera). Jednoczesna praca w paśmie radiowym przy wykorzystaniu detekcji za pomocą akcerometru oraz żyroskopu (IMU) wraz z detekcją optyczną daje wyjątkowo wysoką precyzję oraz pewność działania (układ ze stałą redundancją). Śledzenie jest możliwe w całkowitej ciemności, pełnym naświetleniu, a nawet w warunkach plenerowych i oświetleniu słonecznym, niezależnie od warunków atmosferycznych. 


Kamery wykorzystywane do detekcji położenia to profesjonalne kamery typu „motion capture„ pracujące w paśmie podczerwieni, stworzone z myślą o zastosowaniach scenicznych. Dzięki zastosowaniu diod LED podczerwieni oraz tego typu detektorów znaczniki nie są widoczne dla widzów oraz kamer rejestrujących widowisko. Parametry pozycji każdego śledzonego obiektu wysyłane są następnie do serwera (BT Server), który nadzoruje pracę systemu, przetwarza oraz przesyła sygnał do urządzeń wykonawczych.